ZŁOTE MYŚLI

 

 

 

“Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję”.  (Jerzy Dobrowolski)

 

„ Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakiem ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory.”   (Henryk Sienkiewicz)

IMG_0001.wgwasz i pastele na kartonie  Anna Kulesz

“Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”  (Paulo Coelho)

akryl na płótnie Anna Kulesz

 

4 myśli nt. „ZŁOTE MYŚLI”

  1. Witam po raz pierwszy na stronie! 🙂
    Czy to Ty, Zosiu, jesteś Ania?
    Obrazek porusza moją wyorbaźnię. Gdybym ci wyslala, jedno z moich opowiadan, czy mialabys ochote sprobowac zrobic do niego ilustarcję, czy malujesz (jesli to Ty malujesz) tylko jak nadejdzie Ciebie osobista wena?
    A ze zdanem Cohelo nie zgadzam się. Oczywiście, że jest “powód do miłości”, zawsze jest – tyle, że nie koniecznie i nie zawsze jest on w przedmiocie miłości – ale w nas samych.Miłość jest w nas samych i dzielimy się nią z kimś za to, jacy przy nim możemy być, albo dzielimy się nie z osobą, ale naszym wyobrażeniem o niej, – to złożony temat.

    1. Bardzo mi miło. Tak, Ania i Zosia to jedno. Maluję i piszę też w jednej osobie 🙂 O swoich pasjach i blogu piszę dużo w zakładce “O mnie”. Sporadycznie robię rysunki czy obrazy na zmówienie, bo każdy ma inną wizję zależną od wyobraźni. Tak jest i z innymi sprawami, nawet miłością. Każdy inaczej ją widzi i dla każdego znaczy coś innego. Chętnie jeszcze wrócę do tematu.Pozdrawiam

  2. Skąd ja ten obrazek znam? Czy nie przypadkiem znajdzie się w mojej nowej książce? Będzie to kooperacja: malarka – poeta, całkiem piękna rzecz. Kot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SNY MALOWANE czyli mój sposób na (do)życie