XVI EUROPEJSKI FESTIWAL MUZYCZNY – OTWOCK

plakat z sieci

Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku     fot. ze strony Fundacji Promocji Kultury „OtwArte” na FB

Udało się! zdobyłam miejscówkę na koncert otwierający XVI Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku

fot. ze strony Fundacji Promocji Kultury „OtwArte” na FB

w którym Otwock Festival Orchestra pod kierunkiem wybitnego skrzypka i legendarnego koncertmistrza Jana Staniendy wykonała prawdziwe „perły baroku” – kompozycje J.S.Bacha, A.Vivaldiego i T.Albinoniego.

Partie solowe usłyszeliśmy w wykonaniu Jana Staniendy , oraz; na oboju Kama Grott-Tomaszek, dyrektor artystyczna festiwalu oraz na fagocie Grzegorz Dąbrowski – profesor Akademii Muzycznej im.F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Festiwal rozpoczął nowy prezydent Otwocka, Jarosław Margielski. Jest jednym  z najmłodszych prezydentów w kraju, więc  nadzieje mieszkańców na nowe ciekawe zmiany, również w sferze kultury są ogromne. Czekam z niecierpliwością, bo młodzi mają wspaniałe pomysły i dużo zapału, żeby je realizować.

Przed koncertem , jak przed każdym programem w Jaraczu, witała wszystkich przybywających nowa pani dyrektor Otwockiego Centrum Kultury (obecna nazwa MOKTiS), Małgorzata Kupiszewska. Serdeczność i uśmiech to duża dawka pozytywnej energii już w progach teatru.

fot. ze strony Fundacji Promocji Kultury „OtwArte” na FB

Na zakończenie imponujące róże i bisy.

Pozwoliłam sobie przenieść bez pytania te trzy zdjęcia ze strony Fundacji  Promocji Kultury „OtwArte”, zrobionych przez profesjonalnych fotografów. Ja , siedząc w odległym rzędzie bez możliwości poruszania się po sali podczas koncertu nie mogę uchwycić wszystkiego tak dobrze. Myślę, że nikt mi za to głowy nie urwie, a takie zdjęcia dopełnią relacji z tego wyjątkowego wydarzenia i rozkwitającego Teatru im. Stefana Jaracza w Otwocku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.