ANNA MARIKA ACHIMOWICZ

Anna Marika Achimowicz

kopie zdjęć za zgodą Anny Achimowicz

fot z FB

Z Anią poznałyśmy się przypadkiem, na spotkaniu w jednym z warszawskich domów kultury, gdzie brała udział w części artystycznej, zorganizowanej tam wystawy fotograficznej.

Od samego początku przyciągała uwagę oryginalną stylizacją i makijażem, co budziło ciekawość zaproszonych gości oczekujących  na występ, który niebawem oczarował, zafascynował i zaskoczył. Wysportowana sprężysta, perfekcyjnie wykonywała każdy ruch układu przez siebie stworzonego i opracowanego. Występ, który był połączeniem baletu z różnymi technikami tańca nowoczesnego na bardzo wysokim poziomie.

Ania, to piękna kobieta i ogromnie utalentowana artystka. Miałam wrażenie, że na występie świat zewnętrzny przestaje dla niej istnieć. Jest tylko ona i jej taniec, a ta aura  przenosi się na widza. Drapieżna, skupiona, doskonale  panuje nad swoim ciałem. A po występie zrzuca z siebie tę niewidzialną wężową skórę i znowu zaskakuje. Otwarta, serdeczna  z rozbrajającą naturalnością nawiązuje kontakt z otoczeniem, z widzami.

Rock Dance Theatre – Anna Marika Achimowicz & Team

Występowała w wielu znaczących miastach na świecie i stolicach Europy. Mieszka obecnie w Polsce, ale  sporą część swojego życia spędziła w San Diego (USA). Naukę tańca rozpoczynała w Studiu Buffo, teatrze muzycznym prowadzonym przez Janusza Józefowicza w Warszawie.

Rock Dance Theatre – Anna Marika Achimowicz & Team

Ania jest samowystarczalna. Sama się maluje, stylizuje, sama tworzy choreografię. Jest też nauczycielką tańca, przypuszczam, że doskonałą, bo świetnie wie czego chce i czego wymagać od innych, a jej stylizacje świadczą o ogromnej wyobraźni artystycznej i pomyslowości.

Rock Dance Theatre – Anna Marika Achimowicz & Team

To przykład prawdziwej artystki, nie rzemieślnika. Wolna odważna z ogromną energią, która osiągać będzie coraz większe sukcesy. I tego właśnie jej życzę.

fot z FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.