MARIA KOŚCIUSZKO poetka z Otwocka

MARIA KOŚCIUSZKO poetka z Otwocka

Od dwóch dni jestem szczęśliwą posiadaczką najnowszego tomiku wierszy Marii Kościuszko pt. Ścieżki życia i niecierpliwie czekałam na chwilę, kiedy będę mogła spokojnie zanurzyć się w lekturze.

Obejrzałam go dokładnie ze wszystkich stron tak, jak robię to z każdą nową książką. Okładka klasyczna, elegancka, biała z czarną  grafiką która intryguje i zaprasza żeby wniknąć w tajemnicze ścieżki labiryntu. Tomik Marii Kościuszko to ujęta w wiersze opowieść o życiu, o jego smutkach, o rozterkach, wspomnienia i rozmyślania. Czytając słyszę głos Poetki, bo Ona pisze tak jak mówi, obrazowo. Wyobraźnia tworzy gotowe sceny, a słowa dobierane są  w taki sposób, że przy wielu wierszach trudno opanować wzruszenie. Wynika to zapewne ze szczerości i naturalności przekazywanych myśli. Tutaj wszystko jest prawdziwe, nienaciągane, nieubierane w przypadkowe określenia. To bardzo cenna książka, której nie da się odłożyć na półkę po przeczytaniu. Do tych wierszy się wraca. Wraca wielokrotnie i za każdym razem odkrywa coś nowego, za każdym razem dostarcza ona wzruszeń, zmusza do przemyśleń i może nawet do zatrzymania się w codziennej gonitwie, do zastanowienia co tak naprawdę w życiu jest ważne. Napisana piękną polszczyzną, co jest szczególnie w obecnych czasach, ogromnie cenne.

2 myśli nt. „MARIA KOŚCIUSZKO poetka z Otwocka”

    1. Marysiu, ja tylko napisałam to co mi w sercu zagrało. Spisałam swoje pierwsze wrażenia. Tak odbieram Twoje wiersze. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.