SKAŁA – KSIĄŻKA PEŁNA ŁEZ

20161123_151904

Kończą się warsztaty pisarskie PISZEMY+ organizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT i znowu mi szkoda,że tak krótko, bo wiedza prowadzących duża i atmosfera jaką stworzyli , bardzo serdeczna . Zawsze czerpię cudowną energię z takich międzypokoleniowych spotkań.

Kiedy się rozchodziliśmy otrzymałam od jednej z uczestniczek książeczkę jej autorstwa na pamiątkę znajomości i z sympatii do mojego bloga. Byłam bardzo zaskoczona, bardzo mile zaskoczona.

Podziękowałam, wrzuciłam książeczkę do plecaka i pognałam do autobusu. Jeszcze nie ruszył, a ja już zabrałam się do czytania. Najpierw , jak zawsze, dokładnie analizuję to co na okładce.Autorka pisze, że jej „SKAŁA” to opowieść o samotności i braku miłości między ludźmi. Nic nowego – myślę – temat istnieje od zawsze. Ale jakoś dziwnie już te pierwsze słowa wywołały lekki ucisk w gardle, a może sposób w jaki są napisane. Kiedy zaczęłam czytać łzy trudno było opanować.

Coś takiego mi się nie zdarza. Dlaczego tak reaguję – karciłam się,ale po przeczytaniu jej wiem. Książka jest tak napisana jakby siedział ktoś obok i opowiadał swoją historię licząc na zrozumienie słuchającego. Opis uczuć jest tak prosty, szczery i sugestywny, że porusza wszystkie struny. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej otwartości i zwykle to co boli pokrywamy glazurą obojętności, agresji albo żartu. Taka jest pierwsza połowa książki, bo druga zdecydowanie wycisza i wskazuje drogę gdzie szukać skutecznego lekarstwa na samotność i brak miłości, żeby życie na ziemi nie stało się piekłem. O tym jest „SKAŁA ” Lucyny Kopczyńskiej.

Każdego dnia przydarzają nam się takie zaskakujące sytuacje, które jakby „spadają z nieba” i ubogacają nasze życie. Ja nie spodziewałam się, że zostanę obdarowana książką od osoby, którą widziałam dwa razy i tylko przez krótką chwilę wymieniłyśmy ze trzy zdania.

Jedna myśl nt. „SKAŁA – KSIĄŻKA PEŁNA ŁEZ”

 1. Dlaczego tak się stało?
  Wrażliwych ludzi jest mało,
  oni muszą siebie wspierać
  i talenty swoje docierać.

  Wyczułam bratnią duszę
  więc dzielić się muszę,
  bo sny malowane
  mogą być rymem pisane.

  Życzę sukcesów dużo
  utalentowana Różo!
  Autorka SKAŁY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.