KS. BONIECKI W ARTSALONIE w Wesołej

 

WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORKI BLOGU (użyłam takiej formy dopóki nie sprecyzowano, czy powinno być „bloga” czy „blogu”)

3 września 2017, to kolejne spotkanie u państwa Kozerskich w Salonie Literackim  w Wesołej. Nie zawsze udaje mi się tam być, ale staram się rezerwować ostatnią niedzielę miesiąca właśnie na te cykliczne spotkania. Tradycyjnie śpiewamy razem na przywitanie hymn Salonu do słów Iwony Buczkowskiej , poetki z SAPu. Akompaniuje na pianinie prof. Żukowski melodią, której jest twórcą, rozpoczynającą kiedyś Podwieczorek przy mikrofonie.

Gospodarze, państwo Kozerscy dokładają wszelkich starań, żeby wszyscy czuli się tu rodzinnie. I tak jest. Renata Kozerska, czarująca gospodyni, opracowuje program i prowadzi spotkania.

A utrwala to wszystko swoim humorystycznym zapisem w Kronice Salonu, Poeta i satyryk z Kielc , Bogumił Wtorkiewicz, z którym palujemy współpracę na moim blogu.

Gościem dzisiejszego wieczoru w Wesołej, był ks. Adam Boniecki.

fot. W. Kulesz

Odpowiadał na pytania, opowiadał o swojej pracy redaktora Tygodnika Powszechnego, a  na zakończenie spotkania podpisywał swoje książki.

Z programem artystycznym wystąpiła Anna Tkaczyk i Adam Tkaczyk.

Wykonywali piosenki z autorską muzyką do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wieczór mijał szybko, za szybko… i znowu trzeba się było rozstać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.